Studiju kursa “Biotehonomika” noslēguma pasākums

2016. gada 27. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) norisinājās studiju kursa “Biotehonomika” noslēguma pasākums. Šis pasākums tika realizēts projekta “Apmācību kursa un studiju programmas „Bioekonomikas sektora klimata tehnoloģiju sociāli ekonomiskie aspekti” moduļa izstrāde” ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta atbalstu.

Pasākums tika rīkots, lai studiju kursa gan klātienes, gan e-vides dalībnieki, gan grāmatas “Biotehonomika” autori un citi tās veidotāji ne tikai analizētu, bet arī nosvinētu padarīto lielo darbu. Zināšanas un enerģija tika ieguldītas gan studiju kursa veidošanā un dalībnieku organizēšanā, gan arī grāmatas veidošanā.

Pasākuma sākumā prof. Dagnija Blumberga izteica pateicību visiem klātesošajiem par izturību un līdzdalību studija kursa norisē. Pēc ievaduzrunas VASSI zinātniskā asistente Antra Kalnbaļķīte iepazīstināja visus klātesošos ar dalībnieku aptaujas rezultātiem: par to, kā studiju kursa dalībnieki novērtēja pašu kursu. Novērtējums ir ļoti pozitīvs: vidējais vērtējums ir 8,3 (no 10). Tas norāda uz to, ka dalībnieki ir apmierināti ar studiju kursa saturu, izklāstu un norisi. Gandrīz visi dalībnieki augstu novērtēja lomu spēli PINOKIO.

Biotehonomikas mērķis ir attīstīt uzņēmējdarbību, kurā izmanto bioloģiskos resursus, lai ražotu produktus ar augstu pievienoto vērtību, ņemot vērā vides, ekonomiskos, socioekonomiskos un tehnoloģiskos aspektus ražošanas visos posmos – resursu ieguves, apstrādes un pārstrādes laikā. Ņemot vērā šos principus, vides inženierzinātņu maģistrantūras studiju programmas students Maksims Feofilovs klausītājus iepazīstināja ar inovatīvu pārtikas produktu izveidi. Viņš prezentēja savus pirmos soļus biotehonomikas projektā – cepumu ražošanu no sliekām, kuri ir ar augstu proteīna saturu. Viņš pamatoja šādu projektu ilgtspējīgumu no ietekmes uz vidi un klimata pārmaiņām samazinājuma aspekta.

Studiju kursa dalībnieki saņēma sertifikātus. Studiju kursa beidzēju vidū bija gan Saeimas, ministriju un citu valsts institūciju pārstāvji, gan RTU un citu universitāšu zinātniskais un akadēmiskais personāls, gan arī komercuzņēmumu un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Tika apbalvoti kursa dalībnieki par labākajiem kursa darbiem, saņemot grāmatu “Biotehonomika”. Īpaši patīkamu atzinību (skaistu rožu pušķi) autori saņēma no studiju kursa cītīga klausītāja Būvniecības fakultātes kolēģa profesora Egila Dzelzīša.

Interesanta bija tikšanās ar e-vides kursa dalībniekiem: autoriem un kursu dalībniekiem bija iespēja tikties klātienē un apmainīties viedokļiem. Diskusija parādīja, ka arī e-vides apmācība ir perspektīva, it īpaši tiem, kuri nedzīvo Rīgā, jo bija iespējams piedalīties bioekonomikas apguvē. Cilvēciska pateicība, pozitīvā gaisotne un labie vārdi rosinās autorus turpināt attīstīt aizsāktās idejas.

0 replies